ZNIEWOLENIE FINANSOWE

Na głównej stronie tego serwisu znajdują się encyklopedyczne treści o Krugerrandzie, czyli o najsłynniejszej inwestycyjnej złotej monecie świata. Taką monetę na pewno warto mieć, warto ją kupić i można ją kupić. Ale KRUGERRAND to tylko symbol. Symbol wyjścia ze zniewolenia finansowego. A dokładniej i dosadniej - symbol poznania co tak na prawdę w świecie finansów jest grane? Coraz więcej o tym się mówi i pisze, ale chyba to jeszcze nie jest zadowalające optimum.
Pieniądze z powietrza >>
To chyba oczywiste, że znając reguły gry łatwiej jest nam poruszać się po takiej finansowej szachownicy. Cóż, zdecydowana większość z nas porusza się po tej szachownicy jak zwykłe pionki, czyli tylko w jednym, wyznaczonym kierunku. I, niestety, takiego pionka najłatwiej jest zbić (cokolwiek to znaczy). Wieża, laufer, konik - ci to poruszają się już trochę mniej schematycznie i mają więcej przestrzeni życiowej. Chyba w finansowej partii szachów maja trochę łatwiej i lżej. A hetman (królowa)? Ten praktycznie robi to co chce i bije wszystkich. A król? Króla wszyscy bronią, króla nikt nie ruszy. Nie od parady w pierwszej linii są tylko pionki. I to one idą pod nóż jako pierwsze. A króla czy hetmana to pogonić (ruszyć) może tylko inna, przeciwna tego typu figura. W normalnych szachach jest konfrontacja dwóch równorzędnych grup (stron). W finansowych szachach jest obecnie tylko jedna strona i oczywiście są pionki. Pionki ze wszystkich szachownic... Kręci tym wszystkim paru najważniejszych hetmanów, do pomocy maja gońców i koniki. Po bokach ustawione są wieże (telewizyjne) i na wszystkich szachownicach rozgrywka odbywa się do jednej bramki.
Sekret bankierów >>
Biorąc teraz futbol za analogię czy metaforę, to kilka lat temu przeprowadzono testowy sparing na stadionach Cypru. Do zera wygrali nasi. Czyli ci co mieli wygrać i ci co przywieźli sędziego. Z Brukseli, czy z jakiejś tam podobnej wioski. Tzn, nie do zera, coś tam pionkom zostawiono (czytaj pozwolono im strzelić honorowego gola przy stanie 10 : 0). Nie słyszałeś o lokatach cypryjskich? To rusz się! Wykonaj kilka kliknięć i wygoogluj. Wpisz w wyszukiwarce frazę lokaty cypryjskie i zerknij co to za wybitna inżynieria finansowa. A jeśli chodzi o szeroko rozumiane finanse i prawo, to nie ma że boli, że temat skomplikowany i obszerny. Specjalnie został tak ułożony, aby nie chciało ci się wchodzić w szczegóły. I nie o te lokaty testowane na Cyprze tylko chodzi. To kropla w morzu. Co tam w morzu - w oceanie. Pewnie pracujesz na dwa etaty i nie masz czasu na takie fanaberie. Pamiętaj, że w tym samym czasie, gdy ty tyrasz jak wół, ci co tworzą prawo i pieniądze z powietrza cały czas główkują jak by to wszystko ubrać w słowa, dla twojego dobra oczywiście. I dla twojego zdrowia (psychicznego). Bo gdybyś miał więcej czasu i chciało by ci się sprawdzić jak robią nas wszystkich w konia, to przynajmniej nie byłbyś pionkiem z pierwszego szeregu. Miałbyś szanse zostać konikiem, który skacze sobie po szachownicy wedle jakiegoś dziwnego dla ogółu pionków schematu.

Pieniądze tworzone z powietrza >>

    Więcej