NIEWIDZIALNA WŁADZA

Nie ma większych niewolników od tych, którzy błędnie myślą, że są wolni. ~ Goethe

To co nauczono nas uważać za demokrację i wolność, jest w rzeczywistości pomysłową i niewidzialną formą ekonomicznej dyktatury. Tak długo jak długo całe nasze społeczeństwo pozostaje całkowicie zależne pod względem pieniądza od bankowego kredytu, bankierzy będą podejmować decyzję kto dostaje pieniądze których potrzebuje, a kto nie.

Nowoczesny system bankowy robi pieniądze z niczego. Ten proces jest prawdopodobnie najbardziej zdumiewającą sztuczką iluzjonerską jaką kiedykolwiek wynaleziono. Bankowość została poczęta w niegodziwości i urodzona w grzechu. Bankierzy rządzą Ziemią. Odbierzcie im ją, lecz zostawicie władzę kreowania pieniądza, a w mgnieniu oka stworzą ich wystarczającą dużo by kupić ją ponownie. Zabierzcie im tą ogromną władzę, a wszystkie ogromne fortuny jak moja znikną. A powinny zniknąć, aby ten świat mógł być lepszy i żyło się w nim szczęśliwiej. Jednak jeśli dalej chcecie być niewolnikami banków płacąc koszty własnego niewolnictwa, to pozwólcie im nadal tworzyć pieniądze i kontrolować kredyty.
~ Sir Josiah Stamp, dyrektor Banku Anglii w latach 1928-1941 (ówcześnie znany jako drugi najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii)

Niezdolność kolonistów do utworzenia własnego systemu monetarnego, należącego do Georga III i międzynarodowych bankowców, była pierwotną przyczyną rewolucji
~ Benjamin Franklin

Niewielu ludzi wie dziś o tym, że historia Ameryki od rewolucji w 1776 r. była w dużej mierze historią epickiej walki o wolność i jej utrzymanie. Wolność od międzynarodowych banków (zdominowanych przez Rothschildów). Ta walka została ostatecznie przegrana w 1913 r., gdy prezydent Woodrow Wilson podpisał Akt Rezerwy Federalnej, który dał międzynarodowemu kartelowi bankowemu władzę kreowania amerykańskiego pieniądza.

Jestem najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem. Niechcący zrujnowałem swój kraj. Kraj wielkiego przemysłu jest kontrolowany przez swój system kredytowy. Nasz system kredytowy jest scentralizowany. W związku z tym wzrost kraju i cała nasza działalność są w rękach kilku ludzi. Staliśmy się jednym z najgorzej rządzonych, jednym z najbardziej kontrolowanych i zdominowanych rządów w cywilizowanym świecie. Nie jesteśmy już rządem mającym własną opinię, nie jesteśmy już rządem z własnymi przekonaniami i głosem większości, lecz rządem z opiniami wymuszanymi przez małą grupę dominujących ludzi.
~ Woodrow Wilson

Władza tego systemu jest głęboko zakorzeniona. Stąd cisza edukacji i mediów w tym temacie. Lata temu piszący swoją książkę premier Kanady przeprowadził nieformalny sondaż wśród nie-ekonomistów, zarówno wykształconych profesjonalistów, jak i przeciętnych ludzi z ulicy i odkrył, że nikt z nich nie miał prawidłowego rozumienia tego jak powstają pieniądze. W istocie spokojnie można powiedzieć, że większość ludzi, włącznie z pierwszą linią pracowników banków, nigdy nie poświęciła momentu swojego życia na zastanowienie się nad tym pytaniem. A Ty?

Całą dezorientacja, zamieszanie i zmartwienie w Ameryce nie bierze się z błędów Konstytucji czy Konfederacji, nie tak bardzo z żądzy honoru, czy cnót, co z jawnej ignorancji natury pieniądza, kredytu i cyrkulacji.
~ John Adams, jeden z ojców Konstytucji Stanów Zjednoczonych

Czy to spisek? >>

    Więcej